درباره ما

درباره ما

از صدها سال قبل اجداد ونیاکان ما در روستای لالجین به سفالگری اشتغال داشته اند. روزگاری که سفال نقش پررنگتری در زندگی مردم ایفا می کرد. از کاسه و لیوان و بشقاب گرفته تاسفالینه های نفیس و زینتی. روایات مختلفی از رونق این هنر صنعت در این منطقه نقل شده است ولی در هر صورت سفالگری صدها سال با زندگی مردم لالجین عجین بوده و این میراث گرانبها تا به امروزپابرجاست.

شاید در این دوران سفال مانند گذشته در زندگی مردم حضور نداشته باشد اما در سالهای اخیر مردم علاقه ای روز افزون به هنر سفالگری پیدا کرده اند و سفال جایگاه تازه ای در سبد خرید اقشار مختلف جامعه یافته است حال چه در غالب ظروف مصرفی و چه  تزئینی.

لالجین هم اکنون دارای بیش از 700 کارگاه فعال تولید سفال است از این روی بزرگترین مرکز تولید سفال در جهان به شمار می رود و در مرداد ماه سال 1395 از طرف شورای صنایع دستی سازمان یونسکو به عنوان شهر جهانی سفال برگزیده شد.

سفال فرآرا:

شرکت سفال فرآرا با سالها سابقه و تجربه در تولید سفال وتامین بخش قابل توجهی از نیاز بازار داخلی وخارجی ، برای دسترسی آسان تر و سریعتر هموطنان هنردوست  به منابع قابل اعتماد این حوزه، اقدام به راه اندازی بزگترین و تخصصی ترین مرجع آموزشی وفروشگاهی سفال نموده است. هدف سفال فرآرا مقدم بر فروش انتقال تجربیات استادکاران این فن و نیز اطلاعات به روز سفالگری به علاقه مندان این هنر باستانی است.امید است نقشی کوچک در حفظ

تولیدی سفال فرآرا به عنوان بزرگترین شرکت تولید و تامین کننده سفال در ایران، در مساحتی بالغ بر 1000 متر مربع  و با در اختیار داشتن کادری مجرب و زبده دارای تاییدیه ها و تقدیر نامه های متعدد از طرف نهاد ها اشخاص و سازمان های مختلف از جمله در یافت 7 نشان ملی مرغوبیت از سازمان صنایع دستی کشور و تقدیر شده به عنوان واحد برتر و خلاق تولید سفال توسط رئیس سابق سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور می باشد .این شرکت نتیجه سالها تجربه خود در زمینه های سفالگری، تجهیزات، آموزش و ساخت قطعات سفال را به بهترین و با کیفیت ترین شکل ممکن در قالب مقالات معتبر به صورت رایگان در اختیار بازدیدکنندگان قرار میدهد. امید است با پیشنهادات و انتقادات سازنده  خود ما را در خدمت رسانی بهتر به پسندیده تر یاری نمایید.